Doprava zdarma pri objednávke nad 50€ s hmotnosťou do 10kg na výdajné miesto Zásielkovne

Prečo si vybrať vianočné LED osvetlenie?

Vianoce sú nielen sviatkami radosti a pokoja, ale tiež ide o najkrajšie sviatky v roku. Ich krásu dotvára množstvo svetielok a svetelných dekorácií, ktoré na nás striehnu prakticky všade. Tak, ako v mnohých ďalších oblastiach nášho života, aj v oblasti vianočného osvetlenia si získava čoraz väčšiu obľubu technológia LED. Poďme sa spoločne pozrieť na to, kde je vhodné ich použitie, ako sa od seba líšia či prečo sú tak veľmi obľúbené.

Aké sú výhody vianočného LED osvetlenia?

Ako už vo všeobecnosti býva u LED osvetlenia zvykom, za jednu z najväčších výhod možno považovať ich energetickú úspornosť, keď na svoju prevádzku potrebujú len zlomok energie v porovnaní s bežnými žiarovkami. Popritom sa však vyznačujú jasnými farbami, vyššou účinnosťou a dlhšou životnosťou. V neposlednom rade, vianočné LED žiarovky sa nezahrievajú, vďaka čomu sú bezpečné a výrazne tak znižujú riziko prípadného požiaru.

Má vianočné LED osvetlenie nevýhody?

Samozrejme, všetko má svoje plusy i mínusy. Za negatívum možno považovať vyššiu obstarávaciu cenu v porovnaní s klasickým osvetlením, tá sa však počas životnosti niekoľkonásobne vráti v podobe ušetrených nákladov na elektrickú energiu. Druhou nevýhodou je náročná, resp. v niektorých prípadoch nemožná, výmena poškodených diód. Tie sa však vyznačujú skutočne dlhou životnosťou a k poruchám nedochádza často.

Ako je vianočné LED osvetlenie napájané?

Spôsob napájania vianočného LED osvetlenia sa v princípe žiadnym spôsobom nelíši od bežne používaných svetielok. Najčastejšie spôsoby sú teda:

  • LED vianočné svetielka na batérie - pri inštalácii neprekážajú žiadne káble, z času na čas je však nutné vymeniť batérie
  • LED vianočné svetielka do siete - svetielka stačí jednoducho zapojiť do elektrickej siete, je však potrebné myslieť na dostatočnú dĺžku napájacieho kábla

Koľko LED obsahujú vianočné svetielka?

V princípe by sa dalo povedať, že práve toľko, koľko potrebujete. LED svetielka sú často flexibilné, a to rovnako platí aj pre tie vianočné. Tie je možné použiť ako na vianočný stromček, tak aj na ozdobu celých miestností, spoločných priestorov či exteriérov. Práve z tohto dôvodu je potrebné určiť účel už pred kúpou, aby ste mali k dispozícii dostatočnú dĺžku svetelnej reťaze. V našej ponuke preto nájdete vianočné LED svetielka s počtom 100 - 500 LED, v závislosti od aktuálnej skladovej dostupnosti.

Sú vianočné LED svetielka len jednofarebné?

Neoceniteľnou výhodou LED svetielok je vo všeobecnosti prakticky neobmedzená farebná škála. V našej ponuke preto nájdete rôzne typy vianočných svetelných reťazí, ktoré budú žiariť rôznymi farbami, ale aj tie jednofarebné, dostupné v rôznych farbách. Stačí si len vybrať vašu najobľúbenejšiu kombináciu a môžete začať zdobiť.

Je možné vianočné LED osvetlenie používať v exteriéri?

Samozrejme. Na použitie v exteriéri je však potrebné myslieť už pri výbere vianočného LED osvetlenia. Exteriérové svetielka majú dodatočnú ochranu voči vode a chladu, ktorými interiérové často nedisponujú. Svetielka do exteriéru disponujú ochranou IP44, prípadne IP67.

Akým spôsobom svietia vianočné LED svetielka?

Vianočné LED svetielka svietia jasným svetlom, buď to v jednej alebo vo viacerých farbách, záleží od konkrétneho typu. Okrem toho, často sa vyznačujú viacerými režimami použitia, keď si jednoducho pomocou ovládača viete zvoliť konštantné svietenie alebo rôzne efekty, typicky sa jedná o rôzne spôsoby blikania, vlny alebo striedanie všetkých týchto vlastností.

 


 

S kvalitným LED osvetlením budú vaše Vianoce žiarivejšie, veselšie a výzdobe vášho bytu, domu, kancelárii či obchodu dáte nový rozmer, vďaka čomu sa v ňom budú cítiť všetci návštevníci o niečo príjemnejšie.